Medyczna odzież ochronna dla lekarzy stomatologów
Prowadzisz gabinet stomatologiczny i chcesz otworzyć go pomimo pandemii? Porzebna Ci będzie profesjonalna, medyczna odzież ochronna! Sprawdź w jakie jej elementy warto zainwestować.
2020-09-25, 13:05

Medyczna odzież ochronna w dobie koronawirusa

Wszelkie zawody medyczne, a więc i stomatologia, wiążą się z noszeniem odzieży ochronnej. Obecnie warto jednak jeszcze lepiej zadbać o zdrowie swoje i swoich pacjentów.

Jaka medyczna odzież ochronna jest niezbędna w gabinecie stomatologicznym?

Każdy stomatolog wie, że podczas pracy nie można nosić odzieży wierzchniej, a ubrania, które lekarz ubiera na czas przyjmowania pacjentów, to medyczna odzież ochronna. Ubrania te nie krępują ruchu, ale co ważniejsze - można je wyprać w bardzo wysokiej temperaturze lub wygotować. Obecnie dobrze jest nałożyć na nie dodatkowy, jednorazowy fartuch, np. chirurgiczny. Konieczne jest, aby w dobie pandemii jeszcze większą wagę przykładać do czystości odzieży. Włosy możemy nakryć specjalnym czepkiem ochronnym. Niezbędne są oczywiście również jednorazowe rękawiczki ochronne, a także maseczka lub przyłbica. Do niektórych zabiegów konieczne jest również założenie specjalnych gogli chroniących oczy.

Jak jeszcze możemy chronić siebie i pacjentów?

Aby jeszcze lepiej chronić swoje i pacjentów zdrowie, pamiętaj o częstym myciu i dezynfekowaniu rąk, a także powierzchni. W takim miejscu jak gabinet stomatologiczny, niezbędne jest również sterylizowanie przyrządów, a także bezpieczna segregacja i przechowywanie odpadów.

KONTAKT / AUTOR
Marku Dental
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.