Materiały do wypełnień - czym są i jak wybrać odpowiednie?
Chcesz odpowiednio wyposażyć gabinet stomatologiczny i zastanawiasz się jakie materiały do wypełnień wybrać? Sprawdź wszystkie rodzaje dostępne w sklepach!
2020-10-09, 11:13

Materiały do wypełnień, czyli niezbędnik każdego stomatologa

W każdym gabinecie powinny znaleźć się odpowiednio dobrane, profesjonalne materiały do wypełnień zębów.

Czym są materiały do wypełnień?

Specjalne wypełnienie zębów potocznie nazywa się plombą. Mówiąc w skrócie, jest to materiał wykorzystany do odbudowy tkanek zęba, które zostały uszkodzone na skutek próchnicy lub innego rodzaju uszkodzeń. Co ciekawe, przez wiele lat korzystano w tym celu z cementu. Dopiero w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych, odkryto technikę tzw. wytrawiania szkliwa kwasem. Pozwoliło to na adhezję zębiny, wypełnienia oraz szkliwa i wykorzystanie innych, o wiele bezpieczniejszych materiałów niż cement.

materiały do wypełnień

Rodzaje wypełnień do zębów

Jeśli chodzi o techniki wypełniania ubytków, to istnieje metoda bezpośrednia oraz pośrednia. W pierwszym przypadku dochodzi do wypełnienia ubytku materiałem od razu w zębie. W drugim przypadku - wypełnia się ubytek pracami protetycznymi poza jamą ustną pacjenta. Materiałami, jakie najczęściej stosuje się w wypełnianiu zębów są materiały do wypełnień czasowych oraz wypełnień stałych, a także do wypełnień pośrednich. Powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

KONTAKT / AUTOR
Marku Dental
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy