RelyX Fiber Post - kiedy się stosuje wkład koronowo-korzeniowy?
Kiedy ząb uległ dużemu uszkodzeniu, ale korzeń jest w dobrym stanie, nie trzeba go od razu wyrywać. Można wtedy zastosować wkład koronowo-korzeniowy RelyX Fiber Post. Dowiedz się więcej.
2021-04-21, 13:38

RelyX Fiber Post - kiedy się stosuje wkład koronowo-korzeniowy?

Problemy dentystyczne mogą przybierać różną formę, od ukruszenia zęba po leczenie kanałowe, czy nawet usunięcie całkowite. Dzięki szybkiemu rozwojowi stomatologii powstały metody leczenia, które mają charakter trwały i nie wymagają usuwania zęba. Jeżeli korzeń zęba jest w dobrym stanie, można zastosować specjalne wkładki koronowo-korzeniowe RelyX Fiber Post

Co to jest RelyX Fiber Post?

RelyX Fiber Post to szklany wkład koronowo-korzeniowy, który stosuje się w zębach po leczeniu kanałowym. Jest to stałe uzupełnienie braków, ma charakter protetyczny. Co więcej, wkłady te mają zastosowanie w przypadku zębów z licznymi wypełnieniami, które niestety powodują osłabienie wytrzymałości zęba. Wkłady RelyX Fiber Post są w formie sztyftu, który mocuje się na zębach jedno oraz wielokorzeniowych. 

RelyX Fiber Post

Wkład koronowo-korzeniowy - zakładanie

Aby założyć wkłady koronowo-korzeniowe będzie potrzebne kilka wizyt w poradni stomatologicznej. Jest to spowodowane tym, iż stomatolog w pierwszej kolejności wykonuje zdjęcie rentgenowskie, a następnie decyduje o konieczności założenia RelyX Fiber Post. W następnej kolejności opracowywany jest kanał pod wkład oraz założy tymczasowy wkład i koronę. Na kolejnej wizycie następuje dokładne wyczyszczenie kanałów i przygotowanie pod założenie wkładów właściwych. Na trzeciej wizycie zakłada się korony. W przypadku wkładów z włókna szklanego możliwe jest założenie już na pierwszej wizycie. Wszystko zależy od tego, czy ząb był już leczony kanałowo. 

KONTAKT / AUTOR
Marku Dental
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy